50. Zimní přechod Brd - 26.1.2019

Rok 2019 je tu už plně s námi a s ní i skautské akce.

První na kterou se v letošním roce vydáme je Zimní přechod Brd. Jedná se o jednodenní akci, která se odehrává blízko města Mníšek pod Brdy, nebo třeba Řevnice.

Čeká nás cesta vlakem do městečka Rýmáň a otamtud už pěšky vyrzíme na Kytínskou louku, kde se v letošním roce bude odehrávat již 50. Zimní přechod Brd, můžeme se těšit třeba na tradiční nástup, či teplý čaj a palačinku.

Z Kytínské louky se pak vydáme do města Řevnice, odkud se vydáme již vlakem do Prahy a otamtud už zpátky do Úval.

Sraz v sobotu 7:15 na nádraží v Úvalech.

Všechny oddíly pojedeme stejným vlakem, takže je lepší počítat s frontou u pokladen.

Návrat na nádraží v Úvalech v 17:26.

S sebou Jízdenku dle instrukcí níže, jídlo a pití na celý den. Boty, ve kterých bude pohodlí ujít odhadem 10-12 km možná i sněhem. Teplé oblečení do přírody. Návleky na boty mohou být výhodu. Hodit se také mohou náhradní ponožku, či rukavice.

Jízdenky na vlak

a) Mám OpenCard + 1. pásmo - Koupím si lístek (na sobotu 26.1.2019) Měchenice -> Rymaně (6 Kč). Lístek na cestu zpět lze koupit v Řevnici: Řevnice -> Dobřichovice (3 Kč).

b) Mám jen OpenCard na Prahu nebo nic - Ve žlutém automatu si koupím lístek za 13 Kč na cestu tam a za 11 Kč na cestu zpět + průkaz o tom že dítěti není 15 let s fotkou.

Vypadá to složitě, ale kupovat skupinovou jízdenku v tomto případě, kdy pojedeme většinu času Prahou, nechceme, protože většina z nás by platila 2-3 x tolik a to nám přijde škoda.