REPORT - Salamandr - Poděbrady 19.10.

Dvacátého října, luxusních 9:20, úvalské nádraží. Skupina čtrnácti skautů nasedá do vlaku směr Kolín.

Ve vlaku se zabavujeme politickými diskuzemi. Lobovi už z toho jde hlava kolem a když už ani otázky typu: „Jak to jde ve škole“ nebo „Jak je ten tvůj telefon rychlý“ nezabírají, učí nás hru Čin Čong. Do Velkého Oseku o zábavu postaráno. 

Více v článku :-)

 

 

 

 

V Úvalech jsme ještě klepali kosu a celou cestu jeli mlhou hustou jak u Rákosníčka, zážitek z cesty nulový. Proto je velkým překvapením, když je nám po vystoupení z vlaku v bundě vedro. Ozývají se dokonce nářky: „Já si trouba nevzal sluneční brejle“. 

Koukáme do mapy a mizíme v lese. Všude kolem je podzim, tisíce barev, vůně tlejícího listí. Lobo je kdesi za námi. Od té doby co si pořídil foťák je z něj největší louda. Vyrazili jsme docela pozdě a tak nás záhy přepadá hlad. Hned u cesty leží žlutý koberec, neváháme a usedáme k obědu. „Salám pro toho, kdo najde nejkrásnější a nejbarevnější list.“ Čtvrthodinka v hustém lese a všichni se chlubí svými úlovky. Po dlouhém hlasování vyhrává temně hnědý javorový a Jakub má o samolepku salámu do bodování více.

Po společné fotce opouštíme koberec z listí i Libický luh, podcházíme dálnici a ocitáme se na Slavníkovském hradišti. Návštěva je to krátká, zbytky po obydlení jsou malé a naší delší přítomnost by pravděpodobně nepřežily. Blížíme se k Labi, sundaváme i mikiny a svetry. Opět si dlouhou chvíli krátíme rozprávěním, kdo má horší předvolební video, Lobo se zase válí v listí. Cesta až do Poděbrad vede podél Labe, začíná se to tu hemžit turisty. V dálce zámek Poděbrady. 

Ve městě utrácíme poslední peníze za zmrzlinu a lázeňské oplatky, mezitím pronikáme do tajů hry Geocaching a s pomocí Lobova telefonu nacházíme hned dvě schránky. Po prohlídce kolonád a parků se uchylujeme na nádraží. Zde ještě naposledy krmíme automat se sladkostmi. Klikařem dne se stává Řezník, který po automatu chce půllitrovou matonku, a za těch 17,- korun mu vypadávají rovnou tři. Blíží se Úvaly, nohy nás prý nebolí, hurá domů.

 

Rádi bychom poprosili všechny zúčastněné, aby nám vyplnili, jak se jim akce ne/líbila - http://goo.gl/Hjqmfj Za odměnu si můžete prohlédnout fotografie v galerii rajče - http://uvalskestrasidlo.rajce.idnes.cz/.