Report - Salamandr - Výprava do okolí Úval

Salamandr Úvaly

V sobotu 14. 3. 2015 jsme se jako oddíl Salamandr a oddíl Safira vydali do okolí Úval. Jako cíl cesty jsme si určili Klepec. Po odchodu od kluboven jsme se vydali nakoupit buřty na opékání. Pak jsme se už vydali směr Přišimasy.

Když jsme došli ke sv. Donátovi, Loba napadlo otestovat, jak moc umíme používat naše chytré telefony, a zadal všem úkol zjistit, kde se to vlastně nacházíme. Po zjištění, že ani vedoucí nejsou schopni nic zjistit, jsme se rozhodli jistě a bezpečně zkontrolovat informační tabuli.

 

U cesty jsme našli kamennou "sošku" a začali vymýšlet, k čemu sloužila. Teprve na konci dne jsme zjistili, že přes ně zřejmě kdysi vedly elektrické kabely. U toho jsme si všimli, že stojíme vedle pole, kde rostlo něco mezi bambusem a trávou. Jen tři metry vysoké. Po chvíli prozkoumávání jsme zjistili, že je to takové přírodní bludiště, a pár minut jsme tam strávili. Po všemožném běháni a schovávání jsme se znovu vydali na další cestu.

V Přišimasech jsme si zahráli zdánlivě jednoduchou, ale jak jsme později zjistili, tak téměř nemožnou hru. Cíl byl jasný, všichni se dostat na kus kartonu. čím menší kus kartonu jsme měli, tím nejreálnější to bylo. Po nekonečném objevování způsobů, jak se tam dostat, jsme se nakonec poskládali a znovu vyšli.

Když jsme byli na Klepci, už jsme všichni měli chuť na buřty. Nasbírali jsme dřevo a začali opékat. (Ten proces trval asi tak hodinu, než jsme zelené větve přesvědčili hořet :-D). Po obědě jsme popošli na zadní stranu Klepce a dostali jsme od Loba další úkol. Dva týmy,  oba měly vysílačku. Jeden tým schoval nějakou věc a druhý to hledal za pomocí popisování trasy přes vysílačku. Zdá se to jednoduché, ale najít malinkou píšťalku na stromě jen podle popisu trasy nám dalo zabrat. Oba dva týmy ale uspěly.

Vydali jsme se zpátky do kluboven, kde už jsme se vydali zahrát si velkou akční hru.

 

Saip na nás již čekal. Byly tři týmy, a v podstatě šlo o to, že každý tým měl zabrat co nejvíce rohů bytovek, fáborky svojí barvy. Téměř hodinu dlouhá bitva plná zvratů a dešťových přeháněk nakonec vítěze našla. Hru si všichni užili a domů jsme odešli zdraví a živí.

Zapsal Kuba, doplnil Lobo

Fotogalerii najdete na Rajčeti