Report - Salamandr&Safira - Deskohraní

IMG 435217. Října se jak skautky a skauti, tak světlušky účastnili výletu do Prahy za deskovými hrami, pořádanými v Tyršově domě. Všichni se sešli na nádraží, počasí nám dost přálo a jízda vlakem a tramvají byla také velmi záživná.

V Tyršově domě jsme všichni dostali pásky na ruku, abychom se mohli popřípadě dojít najíst někam jinam, než do místního bufetu, kde stejně většina účastníků po pár hodinách zakempila na delší dobu. Pro pizzu se však běželo ven s úsměvem na tváři. Ne, že by byly svačiny od maminek malé, ale pizzu má rád snad každý.

Pořadatelé deskohraní byli velice vstřícní a pomáhali nám s hraním neznámých her. Největším úspěchem dne byla však hra „pukec“ , šlo o vystřelování dřevěných puků pomocí gumičky na protihráče, s úkolem, nemít na své straně ani jediný puk. Bavilo to jak starší, tak mladší a občas i nějaký malý skaut porazil pořadatele této hry. To bylo teprve radosti.

IMG 4350Celá akce byla vybavena mnoha hrami, jak známými, tak neznámými, ale pokaždé jsme se měli čím zabavit. O zábavu nebylo nouze ani při nejmenším. Světlušky trávily většinu času v okolí dětského koutku, kde si zahrály s rádkyněmi, snad každou hru, která byla k dispozici. Byl zde i malý turnaj. Skauti zase strávili hodně času u hry „bang“, kde bylo každé kolo napínavé.

Vedoucí byli zase zaujati hrou s názvem „cacao“, nevím proč, ale prodávání kakaa se asi stalo jejich velkou zálibou. Celý Tyršův dům je nádherný. Hry byly k nalezení zhruba v deseti velkých místnostech. Okolo třetí hodiny odpoledne, jsme se museli odebrat domů, samozřejmě až po velikém focení, na kterém byl snad poprvé zachycen i fotograf - Lobo. Myslím, že si všichni celý den užili a že hodně z nás, bude na tenhle den s úsměvem vzpomínat.

Agáta Repčíková

Všechny fotky jako vždy na rajčeti.

IMG 4370