Report - Salamandr - Brno

IMG 5894Skautský oddíl Salamandr pojal tradiční vánoční besídku poněkud netradičně. Obvykle ji trávíme v klubovně a večer vyrážíme do tajů vánoční Prahy. Letos jsme však vyrazili do Brna a rovnou na celý víkend.

Vánoce dnes často znamenají přeplněné obchoďáky a stres, co komu koupit. Byli jsme proto rozhodnuti zkusit zapátrat po nějakém hlubším smyslu těchto dní na konci roku.

Po ubytování v klubovnách brněnských skautů jsme se pustili do lehké výzdoby - pro navození atmosféry a po té do dramatického ztvárňování různých témat, které s Vánoci souvisí. A věřte nebo ne, i Rumcajs s Cipískem už řešili Vánoce.

IMG 5821

 

Zajímalo nás, jak vlastně vypadá v ostatních rodinách takový Štědrý den. Proč o tom ale mluvit, když si jej můžeme udělat. I přesto, že většina z nás vaří jen na táboře a trouba už nám vůbec netyká, rozhodli jsme se uvařit k večeři bramborový salát s řízkem, k pití připravit svařený džus a jako zákusek upéct vanilkové rohlíčky a uválet čokoládové kuličky. Vrcholem našeho umění měla být vánočka s mandlemi na nedělní snídani. 

Vše šlo až na dva spálené řízky podle plánu a kolem sedmé hodiny jsme s koledami zasedli ke Štědrovečerní tabuli. Hostina při svíčkách to byla královská. Nikdo od stolu nevstával a s hvězdičkou v jablku jsme měli štěstí všichni. 

Před večeří jsme ještě stihli návštěvu centra Brna. Humbuk tam byl podobný jako v Praze – stánky, koledy a zběsile blikající světýlka. Prozkoumali jsme i orloj a vyrazili na Špilberk. Hrad tyčící se nad centrem byl celý v mlze a úplně opuštěný. Měli jsme jej sami pro sebe.

Brněnská výprava byla pro všechny z nás příjemnou brzdou v době nákupního šílenství a jako bonus také generálka Štědrého dne. Bramborový salát i vánočka se totiž povedly na jedničku! 

Pro odpověď na otázku, co je na poslední fotce, navštivte fotogalerii :-)

Všechny fotky najdete na střediskovém Rajčeti.

IMG 5869

IMG 5862 panorama

IMG 5943 panorama