Report - Safira - Holice

V pátek jsme vyráželi brzo – už v 15:35, protože nás čekala dlouhá cesta až do Holic. Jelo nás celkem 15 (10 světlušek, 2 skautky a 3 vedoucí), což je pro náš oddíl velký úspěch. Cestou vyvstala komplikace, kdy jsme museli část cesty jet náhradní autobusovou dopravou, vlak měl díky tomu zpoždění a ujel nám přípoj. Do Holic jsme tedy dorazili až v 19:30 a to nás ještě čekala skoro hodinová cesta na základnu. Dobrá nálada ale nezmizela a tak jsme si užívali cestu k základně potmě – cestou jsme pozorovali hvězdy. Vzhledem k pozdnímu příjezdu jsme toho už moc nestihli, světlušky i po dlouhé cestě měly spoustu energie a tak pořádaly pyžamovou párty.

 

V sobotu ráno jsme po snídani vyrazily ven. Užívali jsme si začínajícího podzimu, slunečného počasí a krásné přírody. Hrály jsme hry, při kterých jsme se seznámily blíže mezi s sebou a vyzkoušeli si spolupráci. Po svačině se všichni zapojili do přípravy oběda a vzhledem k počtu kráječů a míchačů byl výborný oběd brzy hotov. Odpoledne nás čekala velká šipkovaná se spoustou úkolů, kterých jsme se ale nezalekly a zdárně všechny splnily. Na konci na nás čekal poklad. Před večeří jsme ještě stihly nějaké hry. Večer jsme si povídali o tom, co znamená být světluškou a jaké jsou zákony světlušek.

V neděli se nám po náročném předchozím dni nikomu nechtělo ze spacáků a tak jsme vstávali hodně pozdě. Takže jsme se jen stihly zabalit, uklidit, uvařit oběd a už jsme museli jít na vlak. Cesta domů byla bez problémů, v Pardubicích jsme dokonce měli chvíli času a tak jsme si koupili zmrzlinu J.